.
 
Vajina Daraltmada Bilinmesi Gerekenler ;

Vajina genişlemesi önemsiz bir sorun mudur?
Yaş arttıkça vücut mekanizması da yavaş yavaş bozulur. Böylece orta yaşlarla birlikte sağlık sorunları ortaya çıkmaya başlar, bağışıklık sistemi zayıflar. Birçok kadın sadece vajinanın dış kısmının bakımıyla ilgilenirken iç kısmıyla uzun süre ilgilenmez. Bu şekilde içerde toksinler birikir, renk değişimi görülür, koku ortaya çıkar ve vajinal rahatsızlıklara daha kolay yakalanılır.

Aslında neredeyse bütün kadınlarda belli ölçülerde vajina genişlemesi ve sarkması oluşur, kuruluk, cinsel istekte azalma başlar. Yatak odasındaki sorunlar kadının frijit olarak adlandırılmasına kadar gider. Vajina genişlemesi cinsel hayatın kalitesinde kesinlikle bir azalmaya yol açmaktadır.

1986 yılında Dünya Kadınlar Birliği’nin yaptığı bir araştırma şu sonucu vermiştir: Vajinal genişleme ve sarkma cinsel sağlığın en büyük düşmanlarındandır. Kadınla erkeğin arasına giren üçüncü bir şahıs gibidir. Vajina genişlemesi sonucu birçok jinekolojik hastalık da baş gösterir. Bu yüzden bütün kadınların bu problemle savaşması gerekmektedir.
Vajinal genişleme ve sarkma nedir?
Kadın anotomisi şunu göstermektedir: Vajinanın etrafında belli bir esneme kuvveti sağlayan kaslar ve bağ dokuları vardır. Vajina dokusu da birçok katmandan oluşmaktadır. Bu katmanlar cinsel ilişki sırasında sürtünme kuvvetini arttırarak hem kadının hem de erkeğin aldığı zevki arttırır.

Vajinanın sıkılığını sağlayan yüksek oranda esnek olan elastin fiberler bu kas ve bağ dokusu tabakasında bulunur. Elastin fiberler vajinal esnekliği sağlayan yaylar gibidirler. Aynı zamanda vajinanın alt tabakasında nem de depolarlar. Bu depolanan nem esnekliğe yardımcı olurken vajinanın kaygan ve düzgün dokulu olmasını da sağlar.

Cinsel ilişki, doğum yapmak, hamilelik, düşük ve kullanılan birçok ilaç vajinanın gerilip açılmasına yol açan etmenlerdir. Bunun sonucu da vajina dokularında bozulma ve hasar oluşur. Vajina esnekliği azalır ve vajinada genişleme ve sarkma meydana gelir.

Size Bir Sır Verelim: Hangi tür olduğunuzu anlayın!

1- Az miktarda vajinal genişleme:
Cinsel ilişki sırasında eskisinden çok daha az his, seksten zevk almamak, orgazma ulaşmada zorluk, vajinal enfeksiyonlara daha kolay yakalanma, rahim boynu bozulması, akıntı ve kötü koku

2- Orta seviyede vajinal genişleme:
Vajinal kuruluk, cinsel ilişki sırasında ağrı ve acı, iç çamaşırda sarımsı veya kahverengimsi lekelenme, sık sık idrara çıkma, idrarı zaman zaman tutmada zorluk, cinsel ilişki sırasında vajinadan hava çıkması ve az miktarda vajinal genişlemenin tüm belirtileri

3- Ağır vajinal genişleme:
Vajina büyük bir çantaymış gibi bir his, aynada vajinaya bakıldığında vajinanın kenarları sarkan büyük bir boşluk gibi görülmesi, idrar kaçırma ve az ve orta miktarda vajina genişlemesinin tüm belirtileri
Jinekolojik problemlerin en temel sebepleri nelerdir?
Kadınlarda ortalama vajina uzunluğu 7-12 cm’dir. Genişliği ise 2 parmak kadardır. Uyarıldığı veya kişi heyecanlandığı zaman derinlik 25-30 cm’ye kadar artabilir, aynı şekilde genişlik de artar. Erkek penisinin uzunluğu da sönük haldeyken 5-8 cm, ereksiyon halinde ise 8-20 cm kadardır.

Cinsel uyarılma sonrasında erkek cinsel organı çok hızlı bir şekilde kanla dolup ereksiyona geçer. Kadın vajinasına girdiğinde ise kadının fiziksel reaksiyonu daha yavaş olduğu için vajina zamanında esneyemez, vajinanın boyutu penis boyuna hemen uyum sağlayamaz. Bu ana kadar penis doğal olarak rahim boynuna kadar girmiş, sürtünme oluşmuştur.

Bir süre sonra rahim boynu ciddi tahriş ve sürtünme altında kalmıştır. Ki bu bölge enfeksiyonlara kolayca yakalanabilecek ve tahriş olacak kadar hassas bir yapıya sahiptir. Uzun süreli tahriş ve zedelenme servikal erozyon, histeromiyoma ve metroptosis benzeri birçok hastalığa yol açar.

Bunlar sonucu bütün üreme sistemi risk altına girer, hormon seviyesi azalır, üreme sisteminin bağışıklığı azalır, yararlı bakterilerin sayısı azalır ve bunlar azalınca dışarıdan gelen zararlı bakterilere karşı üreme organları savunmasız kalır. Zararlı bakteriler adet sancısı, anormal beyaz akıntı, kaşıntı, polipler, vajinal kuruluk gibi birçok probleme yol açar.

İstatistiklere göre cinsel ilişkide bulunan kadınların %90’ında ve doğum yapan kadınların %80’inde çeşitli oranlarda vajinal genişleme ve sarkma görülmüştür.

Vajinal kuruluk, genişleme ve sarkma, ilişki sırasında ağrı ve acı, cinsel istek azalması, vajinadan hava çıkması, idrar tutmada zorluk ve idrar kaçırma vajinal genişleme ve sarkma sonucu oluşan problemlerdendir ve bunların tümü kadının hayatında büyük problemler meydana getirir.
Vajinal genişleme ve sarkmanın 4 tehlikesi:
Karı koca arasındaki ilişkinin 1 numaralı düşmanıdır: Vajinal genişlik vajinanın ilişki sırasında penisi sıkıca sarmasını engeller. Sürtünme kuvvetini azaltır. İki tarafta da cinsellikten alınan zevk ve tatmin azalır, cinselliğin kalitesi düşer. Erkek karısıyla tatmin olmamaya başlar. Ciddi psikolojik direnmeye, birbirini reddetmeye ve karı koca arasındaki uyumun bitmesine kadar gidebilir.

Vajinal genişlik toksin birikimine, toksinler de jinekolojik hastalıklara yol açar: Genişleyen vajina vajinanın kendini temizleme mekanizmasını bozar. Mikroplar, toksinler, ölü hücreler, tam temizlenemeyen adet tabakası içerde kalır ve kaşıntı, akıntı, dokuların bozulması, kötü koku gibi bir çok semptoma ve ciddi hastalıklara yol açar. Rahim boynu, dölyatağı ve rahim de ciddi tehlike altına girer.

Harika anları bozan vajinal kuruluk: Genişlemiş ve sarkan bir vajina nemi tutamaz, dolayısıyla vajinal kuruluğa yol açar. Penisin içeri girmesini zorlaştırır. Hem kadın hem de erkek için ilişki acı vermeye başlar. Olması gerektiği gibi tamamlanamayan bu durum kadınla erkeğin arasındaki yakınlığa büyük zarar verir. En harika anlarda yaşanan vajinal kuruluk kişilerin cinsellikten git gide uzaklaşmasına ve psikolojik problemlere de yol açar.

Vajinal yaşlanma eşittir erken yaşlanma: Vajinal genişlik ve sarkma kasların esneme kuvvetinin azalmasına yol açar, kadınlık hormonları azalır, yumurtalık fonksiyonları bozulur. Hormonların azalması aynı zamanda kadının pürüzlü, yaşlanmış ve kırışıklık içinde bir yüze de sahip olmasını sağlar. Çünkü hormonlar yalnızca üreme sisteminin değil tüm cilt ve vücudun da korunmasına yardımcı olmaktadır..
 
.

Copyright 2012 madurastick.net Tüm Hakları Saklıdır. | Kopyalanamaz.